ДО ЯКОЇ ЗАБІЙНОЇ МАСИ ВИГІДНО ГОДУВАТИ СВИНЕЙ?

Доброго дня!

Зараз ми з вами поговоримо про періоди, які тривають в процесі відгодівлі тварин.
1-й це СТАРТЕРНИЙ преіод, який починається, коли тварина досягає живої маси 10 кг і до 35 кг. Цей період називається стартерний, тому що саме в цей період ми даємо старт тварині для майбутньої відгодівлі. В цей період норми трошки вищі ніж інші періоди. Наприклад, перетравного протеїну потрібно бути як мінімум 16,5%, обмінної енергії – 13,1 МДж. В цей період ми використовуємо БМВД, яку даємо 25% раціону. До цього ж обов’язково використовуємо: пшеницю, ячмінь і кукурудзу. В цей період в середньому одна голова з’їдає 1 кг готового корму.

 

Наступний період – ГРОВЕРНИЙ. Він триває від 30 кг живої маси до 65 кг. В цей період норми годівлі і норми поживності корму мають бути трішки інші, трішки нижчі, тому що тварина вже доросла. Поживного протеїну потрібно як мінімум 15,5% і обмінної енергії як мінімум 13 МДж. В цей період одна тварина в середньому за добу з’їдає 1,9-2,2 кг готового корму. Мається на увазі і БМВД, яка становить в раціоні 15% і пшениця, ячмінь, кукурудза, все залежить від того, який складений раціон.

 

І останній період називається – ФІНІШНИЙ. він триває до забою або це в живій масі, то до 105-110 кг. Тут норми нижчі. Тварина з’їдає в середньому за добу 3 кг готового корму. БМВД в цьому раціоні потрібно бути 10%, все інще тіж самі зернові, які ми мали на інші періоди.
Потрібно також врахувати, що після 120 кг тварина не так інтенсивно росте. Якщо у фінішному періоді ми можемо досягти приросту живої маси 900 гр, то після 120 кг нам буде дуже важко мати такий приріст. Тому тут потрібно врахувати: яка вартість кормів, чи вигідно годувати тварину до 150 кг чи 180 кг. Моя думка- тварину потрібно годувати не більше 120 кг. Тоді ми матимемо мінімальні витрати при максимальній економічній ефективності.

 

Дуже важливо враховувати при цьому, що при використанні твариною сухих кормів, їй обов’язково потрібна вода. Вода повинна бути чиста, воду потрібно міняти кожен день. Потрібно врахувати, що тварина вживає за добу близько 2,5 л води на 1 кг сухого корму.
Це дуже важливо, особливо в жаркий період. Можемо навести такий приклад, свиноматка підсисна з поросятами в жаркий період доби може випивати до 60 л води, якщо не буде води, ми не побачимо ні приростів, і наші затрати ніколи не окупляться.

 

Дякую за увагу. Будьте здорові.

×