ОБИРАЄМО КОМПОНЕНТИ ДО РАЦІОНУ

Доброго дня.
Для всіх, хто хоче утримувати або вже утримує свиней, поговоримо про злакові. Всі знають про корисні властивості, але ж є деякі питання, тому ж давайте уточнимо…

 

  Пшениця – має добрі смакові властивості, вона містить дуже високий вміст клітковини, проте вона не може бути єдиним концентрованим кормом для свиней.

 

  Ячмінь являє собою кращий високо поживний корм з органічними речовинами, які перетравлюються у поросят на 85-87%, тому його включають до раціону поросят. Він добре впливає на розвиток і ріст свиноматок та кнурів у меленому вигляді. При відгодівлі свиней з використанням ячменю, одержують м’ясо високої якості, тому ячмінь в раціоні тварин може містити від 40 до 70%.

 

Якщо говорити про овес, то він має високий вміст клітковини, тому його згодовують тільки обмежено. Він є хорошим кормом для підсисних свиноматок. Для відгодівлі свиней на бекон овес мало придатний, оскільки виходить м’яке і мажуче сало. Лущений овес володіє дієтичними властивостями і є добрим кормом для поросят.

 

  Кукурудза, в свою чергу, має високу поживну цінність. Вона містить легко перетравні вуглеводи і жири, але містить мало перетравного протеїну. Тому кукурудзу можна давати свиням всіх вікових груп. Однак, при згодовуванні кукурудзою відгодівельним свиням, сало виходить м’яким і жовтуватим.

 

В раціоні свиней, також, не потрібно забувати і про зернобобові корми. Адже зерно у бобових багате амінокислотами і, особливо, лізином. Наприклад, горох, в порівнянні із зерном злакових культур, значно багатший на протеїн. За біологічними цінностями, протеїн в горосі наближений до соєвого шроту або м’ясного борошна. Горох містить вітамін Е, проте згодовування гороху у великій кількості – викликає здуття у тварин.

 

Якщо говорити про відходи борошномельного круп’яного виробництва, до яких відносять, перш за все, висівки, кормове борошно, млиновий пил, січку та інше. Висівки містять велику кількість клітковини, тому їх згодовування свиням потрібно у невеликій кількості. Висівки пшеничні багаті на вітаміни.

 

  Макуха і шрот є цінними високопротеїновими кормами, що містять до 46% перетравного протеїну високої біологічної цінності. Перш за все, потрібно сказати, що перед згодовуванням, кожен вид макухи – соняшниковий, соєвий чи ріпаковий, досліджують на вміст білку і уреази, щоб правильно оцінити кормові характеристики та якісно збалансувати раціон.

 

Шановні фермери, ви вже достатньо отримали інформації стосовно поживних тих чи інших злакових культур, що використовуються в годівлі свиней. Однак, акцент необхідно зробити на тому, що має бути їх оптимальне поєднання в раціоні.

 

  Не варто робити раціон лише на якійсь одній культурі, наприклад, на використанні ячменю, пшениці або кукурудзи. Варто зробити їх оптимальне поєднання і отримати збалансований раціон. Адже, одна культура не дасть вам можливість отримувати максимальний результат. Використовуйте відповідне їх поєднання і отримуйте максимальну прибутковість!

×