ПРИДБАТИ ЧИ ВИРОСТИТИ СВИНОМАТКУ ДЛЯ СВОГО ГОСПОДАРСТВА?!

 

Перед кожним власником тварин стоїть не простий вибір: придбати свиноматку в племінному господарстві вже “готову”, вирощену. Або вирощувати її самостійно. Я пропоную – купити її у відповідному господарстві. Оскільки, технологія вирощування ремонтної свинки є складною і має багато тонкощів.

При купівлі “готової” свиноматки – ви, обов’язково, звертаєте увагу на породу. Найбільш поширеніші на сьогоднішній день є порода Ландрас та чиста Велика Біла. Або їх поєднання – синтетична копія цих двох порід – гібрид першого покоління F1.

При виборі свиноматки звертайте на її материнські якості і її продуктивність. Материнські якості – це як вона ставиться до свого приплоду. Продуктивність – це лактація, тобто молочність. Чим більша молочність свиноматки, тим краще. Відповідно, приплід, який ви будете отримувати, буде набагато сильніний.

Ще одним основним критерієм є кількість молочних пакетів. Має бути 7 пар молочних пакетів, це буде означати, що така свиноматка сдатна вигодувати 14 і більше поросят.

 ×