fbpx
Як часто потрібно зважувати свиней?

Часто задають це запитання наші клієнти телефонуючи на гарячу лінію. Не забувайте, зважування, переміщення свиней на ваги – це стрес для свиней, не потрібно їх заганяти на них щотижня.

А для того, щоб Ви були впевнені в пропорційності розвитку ваших поросят, для цього необхідно робити певні контролі у відповідний проміжок часу.

Зрозуміло, що основним критерієм точності визначення живої ваги є зважування. Так, наприклад, якщо, Ви використовуєте свиноматок і від них отримуєте поросят.

Перше зважування проводиться при народженні, для того, щоб встановити живу вагу і для того, щоб визначити наскільки була збалансована годівля в період вагітності.

Друге зважування проводиться у віці 28 днів, що співпадає із терміном відлучення. Як правило, в цей час, жива вага може коливатись в межах від 6 до 8 кг і більше. Тобто, якщо ви отримаєте такі показники, які вписуються в цей ліміт – все добре із молочністю свиноматки і, відповідно, з її годівлею.

Третя точка контроля, це вік 77 днів, який співпадає із закінченням терміну дорощування, коли відбувається зміна одного корму на корм відгодівельний. У цей час, жива маса поросят може коливатися від 28 до 30 кг, а враховуючи особливості різних генетичних напрямків, жива вага може бути і більшою, що свідчить про інтенсивність відгодівлі і що свідчить про збалансованість раціону.

І четверта точка контролю співпадає із забоєм тварини у відповідному віці і відповідній живій вазі. Як правило, ми хочемо отримати живу вагу в межах 105-110 кг, інколи багато власників відгодовують свиней для отримання важких тварин в межах 140-150 кг. Якщо ми ведемо мову за 105 кг, то вік досягнення забійної ваги складає 5,5-6 місяців, враховуючи особливості генетики. Якщо це 130-140 кг – 6,5 до 7 місячного віку.

Отримати консультацію ви можете за телефоном 0 800 211 040  (дзвінки безкоштовні в межах України). Переглянути асортимент кормів для свиней ви можете тут.

Tags:

Експерти Dvorek

See all author post

Leave a Comment