fbpx
Бізнес на бройлерах
 
 

Віктор, займається улюбленою справою, вирощує бройлерів на м’ясо. Його бройлери здорові та інтенсивно набирають вагу. Він отримав ось такі результати:  жива вага бройлера до 3,4 кг, маса тушки 2,4-2,8 кг. Віктор розповів команді DVOREK як він веде свій бізнес та як йому вдається отримати такі гарні результати:

“Я голова фермерського господарства Віктор. Займаємося виробництвом продукції як тваринництва, так і рослинництва. Вирощуємо бройлера на м’ясо. Займаюся цим вже 12 років. Починали свій трудовий шлях з малих партій, з невеликого об’єму: 50 голів, тепер дійшли вже до 1000 голів. Циклічність виробництва дуже висока, окупність швидка. Вирощувати свиней – це півроку, а це копійка хороша, а  птиця – це оборот грошей постійний.

Сімейний бізнес, займаємося: я, син і дружина. Я приходив на цей лан вже із знаннями, була до цього практика – займання птицею. В тваринництві проробив майже 10 років. Труднощі як у всіх – не вистачало досвіду. Бройлер – це специфічна птиця, потрібен досвід.

Реалізація продукції проводиться через інтернет магазин, є оптові замовники, організації, які замовляють птицю та є ринок: два своїх прилавки.

Рентабельність виробництва, тобто, щоб задовольнити потреби однієї родини починається з 500 голів. Якщо це висока циклічність, тобто в 42-45 днів поголів’я вже йде на реалізацію. Потрібно не перетримувати поголів’я, а дотримуватися технологічних норм реалізації. До 500 голів вистачає на утримання більш-менш нормального прибутку. 

Коли розпочинався цей бізнес відразу були прораховані всі можливі варіанти розвитку. Зупинятися на одній партії раз в два місяці: цикл 45 днів, 14 днів санація не було сенсу. Будувалося декілька приміщень, посадка птиці, потім 20 днів – переходить птиця на забій. Посиділи 45 днів, їх звідси прибрали, вирізали та дві неділі це приміщення проходить санацію. Тобто воно вимивається, окурюється, білиться  та дві неділі стоїть закрите повністю.

Ця система регулює температуру в приміщенні, термопушка нагрівач, вона автоматично нагріває повітря, зараз стоїть 30 градусів. 

Годівля зроблена із звичайного профіля, дешево і саме практично. Не гниє, не окислюється. Звичайне ніпельне напування, вода фільтрована, подається насосною станцією із резервуара через фільтра, для пом’якшення води. Поки маленькі, до 10 днів п’ють із бутильків. 

Молодняк купується у виробника, самі не інкубуємо. Закуповується вакцинований молодняк, обов’язково зроблені Марека та Ньюкасла. Заборонено продавати курча без цих вакцин. В Україні два основних постачальники, привозять КОББ-500 і РОСС-308, дві породи, тобто кроси, якими ми намагаємося займатися.

Зараз птиця сидить на стартерному комбікормі. Комбікорм ми використовуємо ДВОРЕК, від 0 до 19 днів. Корм заносимо раз в день, щоб на цілий день вистачало. Це нам вже 20 днів, сидять вони на гровері, такий самий принцип годівлі, напування. Якість корму відразу видно по калу, по набору ваги.

Є стандартна таблиця набору ваги, тобто в 7 днів має бути 175 г, в 14 днів – 450 г. Коли ставиться молодняк, береться 10 голів чи 20, вони помічаються йодом або зеленкою, зважують поголовно на протязі неділі та кожного дня. І спостерігаємо, як набирають вагу, з якою інтенсивністю набирають чи не має відставання по набору ваги. Так визначається корм. Потім дивляться на кал, тобто засвоюваність, дивимося скільки вимивається звідти, там також специфічні тести можна провести, навіть в домашніх умовах. Тобто це все прослідковується, це все робиться.

Спочатку 0-19, потім гровер 20-37 і фініш з 37 по 42 день. В середньому виходить, якщо брати вагу тушки 2,4-2,8 кг, жива вага до 3,4 кг. Перетримувати до здорових результатів немає сенсу. 

Ми знаходимося в третьому приміщенні, тут вже сидить третя вікова група, всім по 35 днів, ще сидять на гровері, утримання кліткове, вода автоматична подача. В гроверний період температура в приміщенні повинна складати від 22 до 26 градусів.

ДВОРЕК мені порекомендував знайомий, спробували, нам дуже сподобався. Корм виявився дуже хороший, якісним, немає падежу, проявляється менше хронічних захворювань, якість корму задовольнила. Ми користуємося даною продукцією з березня місяця, коли познайомилися. Сім партій ми виростили на ньому, більше 2000 голів, поки довольні, все добре, все відмінно. Набір ваги йде прекрасно, навіть випереджає себе навіть по двореківській таблиці. 

В планах на майбутнє розширити поголів’я, хоча би 5000 голів на брудері, щоб відійти від людської праці зовсім. Для чого у нас зараз заробляються гроші –  для дітей. По догляду за всім господарством у день, грубо сказати, година: 20 хвилин рано і 40 хвилин ввечері. Найдовше наливати воду, наливається вода довше, чим насипається корм.

Гранула у ДВОРЕКА. Це гроверний корм, гранула якраз відмінна для поїдання птиці, гранула доволі тверда, не розсипається. Тобто залишків у годівницях дрібного, дробленого дуже мало, що мені теж дуже сподобалося в цьому кормі. Якщо чесно сказати, були  деякі виробники до яких були там питання. Тут немає нічого, все чудово”

Як ви можете переконатися, щоб отримати високі прирости при вирощуванні бройлерів потурбуйтеся про гарні умови утримання птиці: забезпечте потрібним температурним режимом, якісною водою та збалансованою годівлею, яка повинна відповідати кожному періоду вирощування. Вирощуйте здорових та здорових бройлерів разом з ТМ ДВОРЕК та діліться досвідом!

Купити корми для бройлерів ТМ DVOREK ви можете ось тут.

Отримати консультацію у експертів команди DVOREK можете за телефоном: 0 800 211 040 (дзвінки безкоштовні в межах України). 

Tags:

Експерти Dvorek

See all author post

Залишити коментар