fbpx
До якої забійної маси вигідно годувати свиней?

Чи вигідно відгодовувати свиней до 150 кг? Хтось скаже ТАК, хтось – НІ…

Проте послухайте обгрунтовану думку нашого спеціаліста-практика та кандидата с.г. наук ВалеріяСудику. Додивіться відео до кінця, щоб отримати відповідь на питання: до ЯКОЇ ЗАБІЙНОЇ МАСИ ГОДУВАТИ СВИНЕЙ, щоб ОТРИМАТИ МАКСИМАЛЬНУ ЕКОНОМІЧНУ ЕФЕКТИВНІСТЬ при мінімальних витратах.

“Поговоримо про періоди, які тривають в процесі відгодівлі тварин.

Перший період – це СТАРТЕРНИЙ період, який починається, коли тварина досягає живої маси 10 і до 35 кг. Цей період називається стартерним, тому що в цей період ми даємо старт  тварині для майбутньої відгодівлі. В цей період норми трішки вищі, ніж в інші періоди. Наприклад,  перетравного протеїну повинно бути, як мінімум 16,5 %, обмінної енергії як мінімум 13,1 МДж. В цей період, ми використовуємо білково-вітамінно-мінеральну добавку, яку даємо 25% в раціон.  До цього обов’язково використовуємо пшеницю, ячмінь, кукурудзу. В цей період в середньому одна голова з’їдає приблизно 1 кг готового корму. 

Наступний період -ГРОВЕРНИЙ, він триває від 30 кг живої маси тварини до 65 кг. В цей період норми годівлі, норми поживності корму мають бути трішки інші, трішки нижчі. Тому що тварина вже доросла. Перетравного протеїну повинно бути, як мінімум 15,5 % і обмінної енергії, як мінімум 13,0 МДж. В цей період одна тварина, в середньому за добу з’їдає 1,9-2,2 кг готового корму. Мається на увазі, білково-вітамінно-мінеральної добавки, якої потрібно в раціоні 15% і пшениці, ячменю, кукурудзи. Все залежить від того, який складений раціон. 

Останній період – він називається ФІНІШНИЙ. Він триває до забою, або якщо це в живій масі, то до 105-110 кг. Тут норми трішки нижчі: тварина з’їдає за добу в середньому 3 кг корму готового і  білково-вітамінно-мінеральної добавки в цьому раціоні має бути 10%, все інше – ті самі ж корми, які ми мали на інших періодах. 

Потрібно також враховувати, що після 120 кг тварина не так інтенсивно росте. Якщо у фінішному періоді ми можемо досягти живу масу 900 грам, то після 120 кг нам дуже важко буде мати такий приріст. Тому тут потрібно враховувати, яка вартість кормів? Чи вигідно кормити тварину до 150 чи до 180 кг? Моя думка… тварину потрібно кормити до 120 кг. Тоді ми матимемо мінімальні витрати при максимально економічній ефективності.

Дуже важливо враховувати, що при  використанні твариною сухих кормів їй обов’язково потрібна вода. Вода повинна бути чиста, воду потрібно міняти кожен день!

Потрібно враховувати, що тварина випиває за добу приблизно 2,5 л води  на 1 кг сухого корму. Це дуже важливо, особливо у жаркий період. Можемо навести такий приклад: свиноматка: підсисна свиноматка з поросятами в жаркий період доби може випивати до 60 л води. Якщо не буде води,  ми не побачимо приростів і наші затрати ніколи не окупляться.” 

Ознайомитися з асортиментом якісних кормів ТМ ДВОРЕК для свиней Ви можете ось тут.  А якщо потрібна ще і консультація, тоді телефонуйте:   0 800 211 040 (дзвінки безкоштовні в межах України).

Tags:

Експерти Dvorek

See all author post

Залишити коментар