fbpx
Як швидко відгодувати поросят? Як отримати додаткові прибутки?

Господар з Черкащини В’ячеслав вирощує поросят на відгодівлю. І в цьому відео він розкаже, як йому вдається зберегти прирости при відлучці:

“Мене звати Гаркавий В’ячеслав, я сам по професії ветеринарний лікар, займаюсь підсобним, фермерським господарством вдома – свинарством.

Ми проживали в Білій Церкві, приїхали сюди на Черкащину. Приїхавши сюди з дружиною, вирішили, що будемо займатися свинарством. Так, як любов до свинарства нам прищепили ще в університеті. Інформацію про створення свого бізнесу, брали з деякої літератури, з інтернету, а взагалі навчалися на факультеті ветеринарної медицини та звідти отримали інформацію. Нас навчав Олександр Бабань, який вважається одним з найкращих спеціалістів в цій галузі.

Закупили першу партію ремонтних свинок: велику білу і F1, потім їх виростили до парувального віку та почали осіменяти. У нас поголів’я на даний момент 14 свиноматок, 6 голів на відгодівлі та 4 ремонтних свинки. Це наш сімейний бізнес, в цьому мені допомагає дружина, а також діти, як можуть).

Від моменту нашого господарювання, насамперед були фінансові труднощі, коли поголів’я збільшувалося, а те поголів’я, яке було на той момент, не встигало перекривати затрати, які потрібно було вкладати в нових тварин. Справлялися з цим, навіть не знаю як. Десь брали позику, десь потрібно було підтягнути пояски)))

Годівля відіграє важливий аспект в розведенні свиней, так як збалансована годівля має дуже велике значення. Поросята народжуються правильної ваги, виростають за правильний період – це є важливо економічними показниками. Кормові добавки, в своєму господарстві, ми обирали методом виключення: ми спочатку пробували одні корма, а потім інші. Найважливішим показником для мене був це період відлучення. Як поросята вели себе в період відлучення. Ті корма, які ми використовували раніше, доки не почали використовувати корма компанії ТЕКРО, в період відлучення поросята постійно поносили, потім коли перейшли на корм компанії ТЕКРО поросята почали поносити менше. Це дало нам додатковий прибуток. В тому плані, що ми не втрачали енергію росту в цей період. Специфіка нашого господарювання є продаж молодняку: ремонтного та на відгодівлю до 2 місячного віку.

Завдяки компанії ТЕКРО і ТМ ДВОРЕК ми вийшли на ті показники, які маємо на даний момент: ми можемо продавати поросят зараз не у двомісячному віці, так як робили це раніше, а продаємо в 45-50 днів.

Своїх тварин в даний момент ми годуємо БМВД, раніше годували преміксами, але в зв’язку з тим, що у нас мало часу на це, тому ми перейшли на БМВД.

Ефективність корму я вимірюю в приростах і в масі поросяти при народженні, маса поросят при відлученні за той період за який вони знаходяться під свиноматкою. Так, як скажемо у нас на невеликій території 14 свиноматок, то нам приходиться відлучення робити в 21-24 дні та за рахунок цього, якщо корм якісний, то поросята можуть мати вагу у 21 день вже 6 кг. Вони цілком дієздатні та можуть нормально харчуватися, рости, набирати ті кондиції, які вони набирають.

Найближчим часом хотілося б розширитись, зробити приміщення для відгодівлі, так як на даний момент ми займаємося вирощуванням тільки молодняку до 21 добового віку ремонтного та на відгодівлю.”

Ще раз переконуємося, що ПРЕСТАРТЕРНИЙ комбікорм для поросят –  це перевірене рішення на практиці вже не одним господарем і не одним роком. Купити престартерний комбікорм для поросят 100% СЕЛТЕК ТМ ДВОРЕК ви можете ось тут.