fbpx
Обираємо компоненти до раціону

КОМПОНЕНТИ РАЦІОНУ. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ!?

Чим годувати своїх тварин та птицю, щоб отримувати високі результати?  Збалансований раціон – це запорука здорового поголів’я та високих приростів.

В нашому відео, фермер Марина розповість переваги та недоліки основних злакових, бобових та відходів маслоекстракційного виробництва (макухи і шроти):

“Для всіх хто хоче утримувати або вже утримує свиней поговоримо про злакові. Всі знають про корисні властивості, але ж, є деякі питання. Тому, давайте уточнимо. 

Пшениця має добрі смакові властивості, вона містить дуже велику кількість клейковини та вона не може бути єдиним концентрованим кормом для свиней. 

Ячмінь являє собою кращий високо поживний корм з органічними речовинами, які перетравлюються в поросят на 85-87%. Тому його включають до раціону поросят і він добре впливає на ріст і розвиток свиноматок, кнурів у меленому вигляді. При відгодівлі свиней з використанням ячменю одержують м’ясо високої якості. Тому ячмінь в раціоні тварин може містити від 40 до 70 % в самому раціоні. 

Якщо говорити про овес, то він має високий вміст клітковини, тому його згодовують тільки обмежено і він є хорошим кормом для підсисних свиноматок. Для беконної відгодівлі свиней овес є мало придатним, оскільки виходить м’яке і мажуче сало. Лущений овес володіє дієтичними властивостями і він є добрим кормом для поросят.

Кукурудза в свою чергу має високу поживну цінність, вона містить легко перетравні вуглеводи і жири, але містить мало перетравного протеїну. Тому кукурудзу можна давати свиням всіх вікових груп. Однак, при згодовуванні кукурудзи, відгодівельним свиням сало виходить м’яким і жовтуватим. 

В раціоні свиней, також не потрібно забувати і про зернові бобові корми, адже зерно бобових багате амінокислотами і особливо лізином. Наприклад, якщо беручи горох, в порівнянні із зерном злакових культур, то значно багатший на протеїн. За біологічної цінності протеїн наближається до протеїну соєвого шроту або м’ясного борошна. Горох являється одним із бобових, який містить вітамін Е. Про те, згодовування гороху у великій кількості для тварин викликає здуття. 

Якщо говорити про відходи борошномельного і круп’яного виробництва, до них відносять, перш за все,  висівки, кормове борошно, млиновий пил, січку і інше. Якщо говорити про самі висівки, то можемо сказати, що висівки містять велику кількість клітковини. Тому згодовування їх свиням потрібно у невеликій кількості. Проте, варто відзначити, що висівки, особливо пшеничні, багаті на вітаміни.

Ось тому, макуха і шрот є цінними високопротеїновими кормами, що містять до 46% перетравного протеїну високої біологічної цінності. Перш за все потрібно сказати, що при згодовуванні кожного виду макухи чи шроту, чи він є соняшниковим чи соєвим, чи ріпаковий, його досліджують на вміст білку, уреази, щоб правильно оцінити кормові характеристики та якісно збалансувати раціон. Також, слід пам’ятати, що для згодовування концентрованих кормів таких як, як пшениця, ячмінь, кукурудза, овес та горох, потрібно використовувати їх тільки у подрібненому вигляді. Це забезпечує більш повне їх перетравлення та засвоєння організмом.

Встановлено також, що ціле зерно та дерть грубого помолу перетравлюються в організмі тварин на 67-70%, середнього помолу на 80% і дерть дрібного помолу перетравлюється на 85%. Також потрібно врахувати, що дерть розміром частинок 0,2 мм при згодовуванні в сухому вигляді може призводити до появи виразок і порушення функцій організму травлення. Така дерть не повністю перетравлюється і залишається на стінках шлунково-кишкового тракту та таким чином може викликати запалення.” 

Дякуємо Марині за детальну інформацію стосовно злакових культур, що використовується в годівлі свиней. А консультант ТМ ДВОРЕК Олександр Бабань хоче звернути вашу увагу на оптимальне їх поєднання в раціоні:  “Не варто, робити раціон на одній лише культурі, тобто використання, наприклад, ячменю чи пшениці, або чисто кукурудзи. Варто зробити оптимальне їх поєднання і отримати максимально збалансований раціон. Адже, одна культура не дасть можливості вам отримати максимум результату. Тому використовуйте відповідне їх поєднання та отримуйте максимальну прибутковість.”

ОПТИМАЛЬНЕ ПОЄДНАННЯ ЗЛАКОВИХ В РАЦІОНІ + БІЛКОВО-ВІТАМІННА ДОБАВКА = МАКСИМАЛЬНІ ПРИБУТКИ!

Маєте запитання? Телефонуйте до команди DVOREK: 0 800 211 040 (дзвінки безкоштовні в межах України). Наші консультанти з радістю вас проконсультують та допоможуть підібрати необхідний корм для сільськогосподарських тварин та птиці. А ознайомитися з асортиментом ви можете ось тут.

Tags:

Експерти Dvorek

See all author post

Залишити коментар