fbpx
Стресові фактори у підсисний період поросят

Стрес у поросят.

Чи переживають стрес поросята?  В який період вони переживають стрес? Які стресові фактори впливають на новонароджених поросят. Ось про таку важливу тему ми записали відео з консультантом ТМ DVOREK – Валерієм Судикою:

“Давайте зараз з вами поговоримо про такий важливий період у відгодівлі свиней, як підсисний період. В такий період тварина має декілька таких стресових ситуацій, які потрібно враховувати при вирощуванні тварини. Підсисний період триває від народження тварини до 28 днів, або від 1 кг – це середня жива маса тварини при народженні до 28 днів. Жива маса в цей період приблизно 6-8 кг, або і більше.

Стресові ситуації у ПІДСИСНИЙ ПЕРІОД:

  1. Перша стресова ситуація – це саме народження. Тварина попадає в інші кліматичні умови: вологість, температура і все інше.
  2. Друга стресова ситуація – це зниження вмісту заліза у крові тварини. 
  3. Третя стресова ситуація у підсисний період є зниження імунітету тварини, який вона отримала від молозива і молоком матері.
  4. Четверта стресова ситуацією у підсисний період – це “кормовий” стрес, зміна корму. В такий період підсисна тварина споживає молоко матері і десь на 3-5 день вже їй потрібно давати престартерний корм. Чому він називається престартерний? Тому що “пре” – це до старт, а стартовий до стартової відгодівлі. Престартовий комбікорм має вигляд гранул, збалансований за всіма поживними речовинами, які потрібні для свиней у цей період. Його дають з 3-5 дня і в цей же період у тварин починають прорізуватись зуби, їм потрібно щось жувати: підлогу, решітки і це все. В цей період їм потрібно давати цей корм.

ПРОЦЕС ВІДЛУЧКИ ПОРОСЯТ – це дуже важливий період, в який потрібно враховувати різні стресові ситуації:

  1. Відлучати не поросят від свиноматки, а свиноматку від поросят.
  2. Перехід тварини від гранульованого корму до сипучого корму. Тут потрібно враховувати такий момент: переходити потрібно на сипучий корм плавно, тобто не за один день. Після відлучки тварин від свиноматки потрібно ще мінімум  10-12 днів давати цей престартерний корм, а потім за 3-5 днів переходити на сипучий корм – це мінімізує стресовий фактор.”

Пам’ятайте, що в перші тижні життя поросят, важливу роль відіграє материнське молоко та якісний престартер. Правильний вибір престартера мінімізує стрес у поросят, в результаті чого ви отримаєте:

  •         хороші прирости,
  •         здорові тварини,
  •         високі економічні результати.

Бажаєте замовити престартерний комбікорм СЕЛТЕК для поросят ТМ DVOREK? Тоді вам сюди. А якщо ще й потрібна консультація, тоді телефонуйте по телефону:   0 800 211 040 (дзвінки безкоштовні в межах України).

Tags:

Експерти Dvorek

See all author post

Залишити коментар