fbpx
Тонина помелу зерна при годівлі свиней

Як визначити якість престартеру? Яка тонина помелу краща для різних вікових груп? Спеціаліст ТМ DVOREK Валерій Судика відповідає на ці запитання, які ми отримали від наших клієнтів:

“Поговоримо з Вами про крупність помелу дерті, яку використовують у годівлі свиней. Згідно з чинною нормативною документацією існують три види помелу: середній, тонкий і грубий. Тонкий помел – це товщина частинок повинна бути 0,2-1 мм; середній: 1-1,8 мм і грубий: 1,8-2,6 мм. В годівлі свиней, згідно норм, в різних вікових групах використовується така тонина помелу:

  • для підсисних поросят: тонина помелу повинна бути: 0,48-0,76 мм. Доречі, по крупності помелу можна визначити якість престарту, дуже легко. Візьміть жменьку престарту, розмочіть у воді до каші  і ви там побачите, який там помел і ви можете оцінити чи це якісний престарт чи неякісний престрат;
  • для відлучених поросят тонина помелу повинна бути 0,86 мм;
  • для відгодівельних поросят тонина помелу повинна бути 1-1,5 мм;
  • для свиноматок і кнурів 1,5-2,6 мм.

Дуже часто чую і задають питання: чим менша тонина помелу – тим краще для перетравності тварин? Це не так. Тому що, якщо ми будемо молоти дерть в муку, то ця ж сама мука буде на внутрішній стінці шлунка, вона буде там закисати і буде утворювати язви. Тому рекомендується робити тонину помелу так, як написано згідно чинної документації.

Ознайомитися з каталогом продукції ТМ ДВОРЕК Ви можете ось тут. Або отримати безкоштовну консультацію за 📲: 0 800 211 040  (дзвінки безкоштовні в межах України)

Tags:

Експерти Dvorek

See all author post

Залишити коментар