fbpx
Визначення якості комбікорму для бройлерів перед початком його застосування в домашніх умовах

Для оцінки споживчих властивостей комбікорму для бройлерів перед початком його застосування в домашніх умовах найчастіше використовують органолептичний метод. Він дає змогу швидко й достовірно оцінити якість продукту. Для отримання достатньо точних результатів оцінки необхідно забезпечити хороше освітлення. 

Органолептична оцінка комбікормів для бройлерів базується на таких показниках, як зовнішній вигляд, колір, запах, ступінь подрібнення зерна, наявність шкідливих домішок.

Зовнішній вигляд, колір та запах повинні відповідати характеристикам доброякісного корму, а наявність ознак псування, плісняви, затхлого і гнильного запаху є неприпустимою.

Кормові гранули також тестують на крихкість та міцність. Крихкість гранул – це властивість, що характеризує ступінь їх руйнування під час переміщення, транспортування і зберігання. Міцність – це здатність гранул корму чинити опір деформації й руйнуванню під дією навантажень або інших факторів, за яких гранула руйнується. Слід зазначити, що гранули не повинні бути занадто твердими, оскільки тварини можуть від них відмовитися.

Колір комбікорму  визначають, розглядаючи його при денному світлі на фоні чорного або синього паперу. Комбікорм, що містить велику кількість кукурудзи, має жовтуватий колір, трав’яного борошна – сірувато-зелений, висівок – коричневий відтінок.

Якісні корми мають свіжий та приємний запах. При несприятливих умовах зберігання, особливо навесні, вони можуть набувати затхлого, солодкуватого чи медового запаху, запаху  плісняви чи оселедця. Комбікормам, що зберігалися в умовах недостатньої вентиляції та підвищеної вологості, властивий затхлий запах. Солодовий запах характерний для кормів, що піддавалися самозігріванню. Корми, до складу яких входить зерно, уражене комірними шкідниками, мають медовий запах,  а запах оселедця свідчить про ураження корму спорами грибів.

Органолептична оцінка кормів має наступні переваги:

– проводиться безпосередньо перед згодовуванням корму тваринам;

– її результати є очевидними одразу;

– займає небагато часу;

– є відносно недорогим методом.

Відповідно до вимог стандартів, всі корми мають бути розфасованими у мішки, на яких вказуються виробник, адреса виробництва та інша інформація, в тому числі сертифікат якості й дата виготовлення.

Tags:

Експерти Dvorek

See all author post

Залишити коментар