fbpx
Збагачуємо раціон свиней

 

 

Соняшникова макуха-багата вітамінами та мікроелементами, входить до складу комбікормів для свиней на відгодівлі та свиноматок. В обмеженій кількості використовується для ремонтного молодняку та поросят на стартерному комбікормі. А от який відсоток вводу в комбікорм для різних статево-вікових груп, про це розповість наш консультант ТМ DVOREK Валерій Судика:

“Давайте зараз з Вами поговоримо про шроти та макухи. Кожне господарство залежно від технології годівлі, використовує якусь кормову базу: це пшениця, ячмінь, кукурудза і якщо господарство використовує премікс, то раціон потрібно наповнити якоюсь білковою групою. Для цього використовують макухи та шроти.
              Макухи – це залишки олійно-екстракційного виробництва, коли з насіння видобувають олію, все те, що залишилось є макуха. Макуха є соєва, макуха є соняшникова. Макуха має 6-7 % жиру, а шроти за допомогою гексанів видаляють жир і шрот має в кінцевому випадку 1-1,5 % жиру.

Якщо господарство використовує премікс, обов’язково потрібно наситити раціон білковою групою. Залежно від технологічної групи вводиться різна кількість макухи чи шроту. Якщо ми маємо макуха соняшникова, то потрібно пам’ятати, що у цій макусі є така речовина, яка називається клітковина. Клітковина – це такий баластий матеріал у годівлі свиней і тому потрібно це враховувати. Наприклад, в стартерному комбікормі – це поросята від відлучки до 77-80 днів, то в цьому раціоні потрібно, щоб кількість макухи соняшникової було приблизно 1,5-2 %. Потім чим старше поросята, тим більше можна добавляти макухи. 

При використанні соєвої макухи обов’язково потрібно враховувати такий дуже важливий показник, як вміст уреази. Уреаза – це такий фермент, який перетворює сечовину на азот. Тому перед використанням соєвої макухи обов’язково потрібно провести лабораторні дослідження на вміст, наприклад, протеїну, на вміст жиру і обов’язково на вміст уреази. Якщо уреаза буде висока, тобто більше 0,3 – це означає, що ця макуха починає гіркнути і її використовувати в раціон небажано. ”

Якщо маєте ще запитання, телефонуйте: 0 800 211 040 (дзвінки безкоштовні в межах України).

Tags:

Експерти Dvorek

See all author post

Залишити коментар